Wiadomości

Bilans zabezpieczenia festiwalu ING Silesia Beats

Data publikacji 15.06.2026

W miniony weekend na terenie Parku Śląskiego odbył się festiwal ING Silesia Beats. Nad bezpieczeństwem ponad 23 tysięcy uczestników wydarzenia czuwali chorzowscy policjanci wspierani przez policjantów Oddziału Prewencji Policji w Katowicach oraz Straż Graniczną. Policyjne działania koncentrowały się przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Koordynacją zabezpieczenia zajmowali się policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. W działania zaangażowani byli również policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Ekonomiczną, Komisariatu Policji I, Komisariatu Policji II oraz policjanci Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Wsparcia udzielali także strażnicy graniczni wraz z psem wyszkolonym do wykrywania środków odurzających.

Podczas trwania festiwalu mundurowi prowadzili kontrole osób oraz patrolowali teren imprezy i jego okolice. Działania ukierunkowane były między innymi na przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej, ujawnianie osób posiadających zabronione substancje oraz reagowanie na wszelkie zdarzenia mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo uczestników.

W wyniku przeprowadzonych działań policjanci zatrzymali 6 osób posiadających środki odurzające. Wszyscy usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Przypominamy, że posiadanie narkotyków jest w Polsce przestępstwem. Środki odurzające i substancje psychotropowe mogą prowadzić do uzależnienia oraz powodować poważne konsekwencje zdrowotne, społeczne i prawne. Policjanci konsekwentnie prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej oraz eliminowanie z obrotu nielegalnych substancji.

Powrót na górę strony