Wiadomości

Zdążyli w ostatniej chwili

Data publikacji 04.01.2021

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z chorzowskiej „jedynki” uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie. Dzięki ich zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii. To kolejny raz, gdy stróże prawa ratują ludzkie życie.

W ubiegłą niedzielę mundurowi z komisariatu I w Chorzowie zostali skierowani na ul Hajducką, celem udzielenia wsparcia policjantom z Rudy Śląskiej. Jak wynikało z relacji dyżurnego, w jednym z mieszkań miał przebywać młody mężczyzna, który może targnąć się na swoje życie. Po namierzeniu mieszkania, niestety nikt nie otwierał drzwi. W pewnym momencie mundurowi usłyszeli ciche wołanie o pomoc, więc natychmiast siłą weszli do mieszkania, gdzie w jednym z pomieszczeń na podłodze zauważyli młodego mężczyznę, z którym kontakt był mocno utrudniony. Niezwłocznie udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Oczekując na przyjazd karetki, cały czas monitorowali czynności życiowe 23-latka. Dzięki zdecydowanej postawie i szybkiej reakcji mundurowych, desperat trafił pod właściwą opiekę. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Pamiętaj!

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się zgłosić do dowolnego szpitala psychiatrycznego. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia!

POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Więcej informacji o tym, gdzie można znaleźć pomoc znajdziesz na stronie: POKONACKRYZYS.

Powrót na górę strony