Wiadomości

Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze

Data publikacji 24.07.2020

Wczoraj chorzowscy mundurowi poszukiwali 60-letniego mężczyzny. W działaniach uczestniczyli policjanci miejscowej komendy, katowickiego oddziału prewencji, przewodnicy psów tropiących, funkcjonariusze straży miejskiej oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. Wszystkie działania zakończyły się odnalezieniem mężczyzny.

W środę przed północą z dyżurnym chorzowskiej komendy skontaktowała się żona 60-letniego mężczyzny, która zgłosiła jego zaginięcie. Z zawiadomienia wynikało, że zaginiony choruje na chorobę ograniczającą jego zdolności poznawcze i może mieć problemy z normalnym funkcjonowaniem. Kobieta poinformowała, że mąż około 20.00 wyszedł w kierunku Parku Śląskiego i nie powrócił do domu. Po zawiadomieniu, mundurowi natychmiast rozpoczęli działania zmierzające do odnalezienia chorzowianina. W akcji poszukiwawczej wzięło udział 50 policjantów, w tym drużyna alarmowa z katowickiego oddziału prewencji, psy tropiące oraz funkcjonariusze straży miejskiej. O pomoc w działaniach poproszono również strażaków z chorzowskiej Straży Pożarnej oraz pracowników ochrony Parku Śląskiego. Od wczesnych godzin porannych przeczesano teren WPKiW oraz liczne okoliczne pustostany. Na szczęście około godziny 16:00 funkcjonariusze specjalnego zespołu do spraw poszukiwań osób chorzowskiej komendy ustalili miejsce pobytu zaginionego. Obecnie mężczyzna cały i zdrowy znajduje się pod opieką rodziny.

Na zaginięcie szczególnie narażone są osoby w podeszłym wieku, często z demencją starczą, bądź cierpiące na inne schorzenia. Apelujemy więc do najbliższych, aby otoczyli swoich starszych krewnych opieką i stałą kontrolą. Wskazane jest, aby w kieszeniach najczęściej używanych ubrań umieścić kartki z numerem telefonu komórkowego do najbliższej rodziny lub adresem zamieszkania. Należy mieć świadomość, że nawet chwilowa nieuwaga może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia starszych osób i nieść za sobą znaczne zaangażowanie służb ratowniczych.

Powrót na górę strony