Wiadomości

Chorzowscy policjanci wspólnie z Centrum Integracji Międzypokoleniowej pomagają i chronią - wystarczy zadzwonić

Data publikacji 17.03.2020

Policjanci od zawsze służą i pomagają. Szczególnie zaangażowani są w trakcie różnego rodzaju klęsk i wydarzeń nadzwyczajnych, jak choćby obecna epidemia koronawirusa. Pamiętajmy, że policjantów możemy prosić o każdą pomoc. Wszystkie potrzeby, które wykraczają poza nasze kompetencje, mundurowi niezwłocznie przekażą odpowiednim instytucjom, które zajmą się ich realizacją. Od wtorku, 17 marca, pod numerem 695 563 067 w chorzowskim Centrum Integracji Międzypokoleniowej uruchomiona zostanie specjalna infolinia, gdzie można zgłaszać konieczność uzyskania pomocy w zakupie niezbędnych artykułów spożywczych oraz lekarstw.

W związku z obecnym zagrożeniem epidemiologicznym, chorzowscy policjanci wspólnie z Centrum Integracji Międzypokoleniowej w sposób szczególny otoczą opieką samotnych seniorów i osoby niepełnosprawne. Wszystko po to, aby nie narażać ich na ryzyko zarażenia i pomóc w załatwieniu codziennych niezbędnych czynności.

Mundurowi będą pełnili rolę swoistego rodzaju łączników pomiędzy seniorami a odpowiednimi służbami, które fizycznie pomogą w realizacji potrzeb wykraczających poza kompetencje Policji, jak chociażby w zakupach żywności, lekarstw, czy dotarciu do lekarza.

Osoba potrzebująca pomocy powinna telefonicznie skontaktować się z dzielnicowym swojego rejonu, do którego telefon znajduje na stronie internetowej poszczególnych komend. Swojego dzielnicowego oraz numer kontaktowy do niego można również ustalić poprzez aplikację ‘Moja Komenda”. Dzielnicowy, po otrzymaniu informacji od osoby potrzebującej pomocy, uruchomi procedurę z odpowiednimi instytucjami pomocowymi. Można też zadzwonić bezpośredniu pod numer 695 563 067 i skontaktować się z  koordynatorem Centrum Integracji Międzypokoleniowej, to on w Twoim imieniu umówi się z ochotnikiem, który zrobi dla Ciebie zakupy. Wszyscy ochotnicy będą wyposażeni w specjalny identyfikator. Ponadto, koordynator poinformuje Cię kiedy i o której godzinie ochotnik zjawi się u Ciebie. Tożsamość ochotnika będzie można również potwierdzić dzwoniąc na infolinię.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Zawsze można również poprosić telefonicznie o pomoc oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie dzwoniąc pod numer 47 85 45 266.

Powrót na górę strony