Wiadomości

III etap Tour de pologne za nami

Data publikacji 07.08.2018

Kolejny raz w Chorzowie gościliśmy kolarzy wraz z ekipami technicznymi z całego świata. To właśnie u nas wystartował III etap Tour de Pologne. Kilkudziesięciu policjantów oraz strażników miejskich zaangażowanych było w zabezpieczenie dzisiejszego etapu na terenie Chorzowa. Wszyscy spisali się świetnie.

Wczoraj Chorzów był stolicą światowego kolarstwa.To tutaj ze Stadionu Śląskiego wyruszył III etap Tour de Pologne, jednakże nie tylko tam ale na całej długości trasy, biegnącej przez nasze miasto, kolarzy dopingowali kibice. W tym wielkim sportowym święcie uczestniczyli również chorzowscy policjanci, którzy czuwali nad bezpieczeństwem zarówno zawodników jak i kibiców. Policjanci w radiowozach i na motocyklach prowadzili peleton. Pilnowali porządku na ulicach i skrzyżowaniach, przez które biegła trasa III etapu. Mundurowi wskazywali kierowcom objazdy. Podczas przejazdu kolumny wyścigu dbali m.in. o to, aby osoby postronne nie wbiegły na jezdnię. W czasie imprezy nie doszło do żadnych incydentów drogowych. 

Tour de Pologne rozgrywany jest w naszym kraju od 1928 roku. To jeden z najważniejszych, obok Tour de France, Giro d`Italia i Vuelta Epsana, wyścigów kolarskich, jaki odbywa się na świecie.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.16 MB)

Powrót na górę strony