Wiadomości

Chorzowscy policjanci zabezpieczali pierwszy z dwóch etapów "Tour de Pologne"

Data publikacji 05.08.2018

Kilkudziesięciu policjantów oraz strażników miejskich zaangażowanych było w zabezpieczenie dzisiejszego etapu kolarskiego wyścigu Tour de Pologne na terenie Chorzowa. Kolarze wjechali do miasta ulicą Łagiewnicką, przejeżdżając przez Chorzów II a następnie ulicą Michałkowicką opuścili nasze miasto. W czasie imprezy nie doszło do żadnych incydentów drogowych. Jutro kolejny dzień kolarskich zmagań, które rozpoczną się w Chorzowie.

Uczestnicy odcinka „75. Tour de Pologne", do Chorzowa wjechali ulicą Łagiewnicką, następnie peleton przejechał przez  Chorzów II,  by w Chorzowie Starym opuścić granice miasta. 

Zabezpieczenie tego typu imprezy jest sporym wyzwaniem dla wszystkich służb. W dzisiejszym zapewnieniu bezpieczeństwa na chorzowskich ulicach oprócz policjantów wzięli udział również strażnicy miejscy. Sprawą priorytetową było zapewnienie bezpieczeństwa na trasie przejazdu i minimalizacja utrudnień, na jakie natrafili kierowcy i piesi. Policyjne patrole kierowały ruchem na skrzyżowaniach z odcinkami dróg i ulic wyłączonymi na czas wyścigu. Mundurowi wskazywali kierowcom objazdy. Podczas przejazdu kolumny wyścigu dbali m.in. o to, aby osoby postronne nie wbiegły na jezdnię. Policyjne załogi były też zaangażowane w pilotaż kolumny wyścigowej. W czasie imprezy nie doszło do żadnych incydentów drogowych. 

Jutro kolejny dzień zmagań kolarskich na terenie Chorzowa. Jutrzejszy etap rozpocznie się na Stadionie Śląskim a następnie prowadzona będzie ulicami Parkową (od skrzyżowania z al. Harcerską), Kościuszki, Poniatowskiego, Konopnickiej, Dąbrowskiego, Armii Krajowej, Szpitalną, Batorego (do granicy z miastem Ruda Śląska przy ul. Radoszowskiej).

Powrót na górę strony