Wiadomości

Specjalna grupa policjantów działająca na terenie WPKiW

Data publikacji 06.05.2010

Komendant Miejski Policji w Chorzowie powołał do życia specjalną grupę policjantów, którzy od 1 maja bieżącego roku do końca września będą czuwać nad bezpieczeństwem osób wypoczywających na terenie WPKiW. W zespole znaleźli się policjanci z ogniwa konnego, drogówki, prewencji, funkcjonariusze służby kryminalnej i wywiadowcy, których głównym zadaniem jest zmniejszenie przestępczości
i zatrzymywanie sprawców zaistniałych zdarzeń.

Komendant Miejski Policji w Chorzowie powołał do życia specjalną grupę policjantów, którzy od 1 maja bieżącego roku do końca września będą czuwać nad bezpieczeństwem osób wypoczywających na terenie WPKiW. W zespole znaleźli się policjanci z ogniwa konnego, drogówki, prewencji, funkcjonariusze służby kryminalnej i wywiadowcy, których głównym zadaniem jest zmniejszenie przestępczości i zatrzymywanie sprawców zaistniałych zdarzeń.

W ubiegłym roku od maja do października na terenie parku wojewódzkiego odnotowano 132 czyny przestępcze, w tym między innymi: 12 rozbojów, 15 włamań do placówek handlowych, 23 włamania do samochodów, 52 kradzieże. Ujawniono 6 przestępstw narkotykowych. Ma to związek z napływem na te tereny dużej ilości , chcących wypocząć w otoczeniu miejskiej zieleni. W celu zapewnienia bezpieczeństwa wypoczywającym osobom i zmniejszenia w tym rejonie przestępczości Komendant Miejski Policji w Chorzowie utworzył specjalną grupę policjantów, którzy od 1 maja bieżącego roku do końca września będą pełnić służbę tylko na terenie WPKiW. W skład tej grupy weszli policjanci z zespołu konnego, wydziału ruchu drogowego, prewencji oraz funkcjonariusze kryminalni i wywiadowcy. Każdy z nich ma sprecyzowane konkretne zadania. Policjanci pełniących służbę na koniach wraz z funkcjonariuszami z prewencji będą patrolować miejsca, gdzie najczęściej dochodzi rozbojów i kradzieży. Do ich obowiązków należeć będzie także profilaktyczne oddziaływanie, poprzez informowanie odwiedzający park o możliwych zagrożeniach np. nie pozostawianie w pojazdach w widocznych miejscach przedmiotów, mogących stać się potencjalnym łupem dla złodzieja. Stróże prawa z „drogówki” będą czuwać nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych ,rowerzystów i pieszych poruszających się po szlakach komunikacyjnych na terenie parku. Natomiast policjanci pracujący na co dzień „po cywilu”, pomimo że nie widoczni mają za zadanie skutecznie wykrywać sprawców przestępstw.

Powrót na górę strony